Svátek má: Leopold

Politika

Velikost textu:

Poche sám říká, že patří mezi vítače nelegálů

Poche sám říká, že patří mezi vítače nelegálů

Proč prezident Miloš Zeman říká, že je pro něj Poche „absolutně nepřijatelný“? Miroslav Poche si nemyslí, že by mezi ním a Zemanem panovaly hluboké názorové rozdíly.

Miroslav Poche /ČSSD/, europoslanec
19. června 2018 - 07:20

Zeman již dříve uvedl, že Poche zpochybňuje odmítání migračních kvót a proizraelskou politiku, což jsou dvě základní orientace zahraniční politiky. Někteří géniové v médiích spekulovali, že Zemanovi může vadit fakt, že Poche před prezidentskými volbami podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše. Jenže, kvůli takové malichernosti by Zeman nedělal na Pocheho dlouhý nos, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Poche je skutečně eurohujer a vítač. Sám se usvědčuje:

Ke kvótám se Poche vyjádřil: „…My si budeme moci vybírat, které uprchlíky budeme přijímat, které azylanty na české území budeme chtít přijmout. Takže já si myslím, že k tomu všechny členské státy musí přistoupit odpovědně, protože pokud by se tak nestalo, tak samozřejmě to ohrožuje například schengenský systém.“ (ČRo Radiožurnál, 26.6.2015, 12:08 Ozvěny dne)

V září 2015 při hlasování Evropského parlamentu o povinném přerozdělení imigrantů mezi země osmadvacítky byla jasně proti tomu jen menší část z 21 českých europoslanců. Další část se alibisticky zdržela hlasování nebo chyběla. A tři zvedli ruce pro. Alibistou byl i Poche. Osobně se k tomu přiznal: „. „Na jaře jsem kvóty podpořil, což ale neodpovídá postoji české vlády. Takže jsem se podobně jako další europoslanci zvolení za ČSSD zdržel,“ uvedl.


Neznamená zdržet se hlasování vlastně říci ano pro kvóty?

V ČT24 dne 2.12.2015 v 22:00 hod. v pořadu „Události, komentáře“ na otázku moderátora: „…dnes byste hlasoval jinak, než jste hlasoval v dubnu, kdy jste svým aktivním hlasem řekl, že kvóty ano?“ Poche uvedl: „…Ne. Já si myslím, že kvóty jsou vyjádřením jakési evropské solidarity mezi jednotlivými členskými státy…. (problém) Evropa musí řešit společně a ne stavěním bariér … na hranici.“

Dobrými úmysly je dlážděna cesta do pekla – říkali již naše prababičky. A platí to také o liech jako je podivně liberální euroúchylka jménem Poche. Je hezké, že píše např. „…neměli bychom se k těmto lidem, kteří nejsou ve své vlastní zemi v bezpečí, otáčet zády.“

Jenže, většina z nich jsou ekonomičtí migranti, a těm, kterým dávají lehkomyslně státy EU azyl si vybírají kde milostivě požádají o azyl. Ať jde o Irák, Afghánistán a Sýrii, tzv. utečenci projdou nejméně jednou bezpečnou zemí, než si řeknou až někde v EU o azyl. Proč bychom měli poskytovat azyl i lidem z velmi vzdálené Eritreje?

Poche doslova zve nelegální migranty: „Evropská unie je založena na principu solidarity a my jsme její součástí a jako takoví bychom měli kromě čerpání výhod být schopni pomoci i těm zemím EU na jihu Evropy, které nápor uprchlíků musí zvládat… Proto se osobně přikláním k tomu imigranty v České republice přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život.“

Poche je sice vychytralý lobbista v prostředí české resp. pražské politické smečky a na druhé straně politicky liberální eurohujer? Za koho nebo za co bude lobovat jako ministr zahraničí?

Nedivím se, že prezident Zeman má o tom chlapíkovi pochyby. Končí komentář František Roček.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:foto:arch.)